Kontakt og åbningstider

Jobcenter Køge

Jobcentrets kerneopgave er, at hjælpe borgerne effektivt og hurtigt mod job.

Har du brug for hjælp til rekruttering af medarbejdere til din virksomhed kan du læse mere her


Afdelingschef for Arbejdsmarked og Borgerservice Bjarne Andersen - bjarne.andersen@koege.dk


Afdelingsleder Trine Guldager - trine.guldager@koege.dk

Sygedagpenge, jobafklaring og revalidering


Afdelingsleder Kristian Holm-Nielsen - Kristian.Holm-Nielsen@koege.dk

Integration


Afdelingsleder Gülsüm Taslicukur - Gülsüm.Taslicukur@koege.dk

Kontanthjælp


Afdelingsleder Sara Brandt - sara.brandt@koege.dk

Fleksjob og Ressourceforløb


Afdelingsleder Svend Gustavsen - Svend.Gustavsen@koege.dk

A-dagpenge
Virksomhedsservice - Rekruttering Køge Bugt


Teamkoordinator Karina Susanne Nielsen - karina.s.nielsen@koege.dk

Sekretariatet
Faktura - refusioner - post - aktindsigter - hovedtelefon - udbetaling flekslønstilskud - § 56


Handicapkonsulent Elisabeth Henrichsen - e.henrichsen@koege.dk

Torvet 1
4600 Køge

56 67 66 80
Telefontider

Mandag kl. 09.00- 14.00

Tirsdag kl. 09.00 - 14.00

Onsdag kl. 09.00 - 14.00

Torsdag kl. 12.00-18.00

Fredag kl. 09.00 - 13.00

Kontakt

I telefontiden kan der ringes til sagsbehandlere, virksomhedskonsulenter, vejledere, jobkonsulenter mv. på deres direkte numre.
Hvis de ikke kan træffes, lægger man besked på deres telefonsvarer, og man vil blive ringet op hurtigst muligt.